kočičí jídlo
Čína
Podle Humane Society International Agence France-Presse a BBC se kočičí maso v Číně příliš nejí. Ale v provinciích Guangdong a Guangxi kulturní oblasti Lingnan někteří – zejména starší – lidé považují kočičí maso za dobré zahřívací jídlo v zimních měsících. Agentura Associated Press v roce 2008 uvedla, že lidé v jihočínské provincii Guangdong (populace něco málo přes 113 milionů) jedli 10 000 koček denně.
V Guangdongu je kočičí maso hlavní složkou tradičního jídla „drak, tygr, fénix“ (had, kočka, kuře), o kterém se říká, že posiluje tělo.
Organizovaní sběrači koček zásobují jižní restaurace zvířaty, která často pocházejí z provincií Henan, Hubei, Anhui a Jiangsu. 26. ledna 2010 Čína představila svůj první návrh na ochranu zvířat v zemi před týráním, včetně opatření k uvěznění lidí – po dobu až 15 dnů – za konzumaci kočičího nebo psího masa.
S nárůstem počtu koček jako domácích mazlíčků v Číně rostl odpor vůči tradičnímu používání koček jako potravy. V červnu 2006 přibližně 40 aktivistů zaútočilo na restauraci Fangji Cat Meatball Restaurant v Shenzhenu a přinutili ji zavřít. Čínská síť na ochranu zvířat, rozšířená na více než 40 členských společností, začala v lednu 2006 organizovat dobře propagované protesty proti konzumaci psů a koček, které začaly v Guangzhou a následovaly ve více než deseti dalších městech „s velmi optimální reakcí veřejnosti.“ Beijing News v roce 2014 a 2015 informovaly úřady v Pekingu a Tianjinu o objevu divokých a toulavých koček, které mají být používány jako součást obchodu s kočičím masem, což vyvolalo pobouření mnoha čínských netizenů. Průzkum Animals Asia z roku 2015 zjistil, že nejméně více než 70–80 % čínských respondentů souhlasilo s tím, že je nepřijatelné jíst psy a kočky, pokud byli týráni nebo mučeni během krmení a porážky.